logo

Пятница, 27 июля 2018 14:47

КОНТАКТНОЮ ОСОБОЮ МОСКОВСЬКОЇ ШПИГУНКИ В США БУВ ПРАПРАВНУК РОКФЕЛЛЕРА

Aruna Viswanatha, Julie Bykowicz, The Wall Street Journal, 26.07.2018

 

«Американською особою номер два» у справі Марії Бутіної є 68-річний консервативний публіцист Джордж О’Нілл (George O’Neill Jr.)

 

Звинувачення проти Марії Бутіної, таємного іноземного агента, називають одним із її контактів "американську особу номер два". Цією особою є Джордж О'Нілл молодший, спадкоємець Рокфеллера та консервативний письменник, про це свідчать інтерв'ю та публічні документи. 

 

Судові документи описують пані Бутіну, яка обговорює з американцями ідею проведення "дружніх обідів", щоб об'єднати московитів з політично активними американцями. Один з цих американців, за словами прокурорів, організував такий вечерю в лютому 2017 року перед тогорічним Національним молитовним сніданком. 

 

Цим американцем виявився пан О’Нілл — спадкоємець рокфеллерських статків та голосний захисник тісніших зв'язків з Московією, який і організував цю подію, що він і підтвердив у колонці журналу. У звинуваченні написано, що пані Бутіна сказала йому, що представник адміністрації президента Московії, Владіміра Путіна схвалив "створення цього каналу зв'язку". 

 

Пан О'Нілл, якого не звинувачено у правопорушенні, не відповідає на повідомлення електронної пошти та телефон. У звинуваченнні не називають його імені, а пишуть "U.S. Person 2." 

 

"Все, що нам потрібно, — це «так» з боку Путіна. Все решта — простіше", — сказала пані Бутіна панові О'Ніллу, згідно з судовою документацією, намагаючись передати схвалення від московського уряду запасного каналу зв’язку між США і Московією через  такі події, як ця вечеря. 

 

Участь пана О'Нейла допомагає розширити загальну картину діяльності пані Бутіної в США. Вона також співпрацювала з Полом Еріксоном, консерватором з Південної Дакоти, в історії з боргами та шахрайством, кого й називають  "U.S. Person 1." у звинуваченнях проти пані Бутіної, про що The Wall Street Journal писав раніше. 

 

Імена пана О'Нілла та пана Еріксона були в одних і тих же емайлах від пані Бутіної, про це свідчать судові документи. Пан Еріксон теж не відповідає на повідомлення електронної пошти та телефон.

 

У стстатті перед зустріччю президента Дональда Трампа з паном Путіном в Гельсінкі, пан О'Нілл стверджував, що Московія може бути "конструктивним партнером" співпрацюючи зі США, аби "зупинити їхні марні війни". Він заснував групу аби лобіювати "реалістичну та стриману зовнішню політику" та організував вечерю минулого року для кількох московських посадіовців і республіканських законодавців, та кількох інших осіб перед Молитовним сніданком.

 

Та вечеря, описана журналом "Time" минулого року, стала доказом у справі проти пані Бутіної, яка чекає у в'язниці судового розгляду після її звинувачення як незареєстрованого іноземного агента та її арешту 15 липня. У статті минулого року для журналу The American Conservative, де він є членом правління, пан О'Нілл розповів про свою причетність до тієї вечері.

 

"Кілька місяців тому я організував вечерю на Капітолійському пагорбі, де зібралися деякі колишні і нинішні московські посадовці разом з низкою відомих республіканців та консерваторів США, включно з  двома конґресменами [це були Пол Еріксон та Дана Рорабакер, найвідоміший москвофіл у Конґресі — прим.RL], видавцем консервативного журналу, кількома журналістами та іншими" — написав  пан О’Нілл у своїй статті 24 квітня 2017 року. 

 

The American Conservative" не фінансував і не спонсорував ту вечерю, про яку йдеться у статті Джорджа О'Нілла", — заявив виконавчий директор організації, Келлі Бокар Влагос (Kelley Beaucar Vlahos), у відповідь на проханя прокоментувати. 

 

Пані Бутіна пішла на стосунки з американськими консерваторами, особливо членами Національної стрілецької асоціації (National Rifle Association), бо вона намагалася створити "запасний канал" для комунікацій, сподіваючись проникнути всередину "вищого американського апарату з ухвалення рішень для просування порядку денного" Московії — так написано у звинуваченнях проти неї. Представники асоціації не відповідають на питання. 

 

Пані Бутіна не визнала себе винною у звинуваченнях, які її адвокат охарактеризував "роздуими".

 

У середу 25 липня пані Бутіна з'явилася на коротке судове засідання у Вашингтоні, вона була в помаранчевій в’язничній уніформі та сиділа зі своїм адвокатом. Прокурори попросили федерального суддю накласти "додатковий захист" на інформацію у цій справі, аби запобігти її розкриттю.

 

Помічник прокурора, Томас Саундерс (Thomas Saunders) сказав, що прокурори мають більше 1,5 мільйона файлів для команди захисту пані Бутіної, але хочуть знати, що їх відкрито не опублікують. Він звинуватив адвоката пані Бутіної у розмові з пресою про цю справу, включно з коментарями, які порушують місцеві правові норми. 

 

Адвокат пані Бутіної, Роберт Дрісколл (Robert Driscoll), заявив, що йому треба було публічно "відкинути" неправильну характеристику справи. Він наполягав на поверненні файлів, які вилучило з комп’ютера пані Бутіної Федеральне Бюро Розслідувань, та інших документів, сказавши, що вона повинна мати можливість робити все, що захоче, зі своїми власними документами. 

 

Окружний суддя, Таня Чуткан (Tanya Chutkan), на слуханні заявила, що її потрібен додатковий захист для документів пані Бутіної. Просто володіння ними "не є якимось талісманом, який може забезпечити їх захист",— сказала суддя Чуткан. 

 

Вечеря, яку організував пан О'Нілл у лютому 2017, була одним із заходів довкола Національного молитовного сніданку 2017 року — щорічної події у Вашингтоні, в якій беруть участь важливі політичні фігури.

 

Через кілька днів після вечері, за даними ФБР, пані Бутіна відправила панові О'Нейлу емайл, з подякою, бо "наша делегація не може перестати говорити про вашу чудову вечерю".

 

"Мій найдорожчий Президент отримав "месидж" про … вашу конструктивну та добру увагу до московитів", — написала пані Бутіна, згідно з даними ФБР.

 

2 лютого 2017 пані Бутіна поділилася публікацією у Facebook, в якій були її фото та інших осіб з Національного молитовного сніданку, і в якій описано багато "важливих зустрічей" з американськими законодавцями та з "Рокфеллером", що напевно має на увазі пана О’Нілла. 

 

Пані Бутіна розповіла містеру О'Ніллу, що Алєксандр Торшин, один з її головних патронів у Московії, був "дуже ним враженим" і запевнив його, що "московити підтримають зусилля з нашого боку". 

 

Пан Торшин, заступник голови Центрального банку Московії, не називається за іменем у судових документах, але чітко визначається з його детального опису. Він попав під  санкції США у квітні.

 

Пан О'Нілл, 68 років, є правнуком Джона Д.Рокфеллера-молодшого, він працював у президентській кампанії Пата Б’юкенена (Pat Buchanan) у 1992 році. А колега пані Бутіної, пан Еріксон, був політичним директором пана Б’юкенена.

 

Останнім часом пан О'Нілл працює в антивоєнному русі, він заснував наразі неактивну групу під назвою «Come Home America», а його останні зусилля стосуються «Комітету з відповідальної зовнішньої політики». Інший чиновник комітету, Вільям Долбоу (William Dolbow), відмовився щось коментувати.

 

Пан О'Нілл входить до складу ради директорів на веб-сайті Консервативної Ради Націй (the Conservation Council of Nations). Це неприбуткова організація, яка стверджує, що її мета — сприяти лідерству США у міжнародному консерватизмі, теж не відповідає на електронні листи з проханнями прокоментувати. 

 

Біографія пана О'Нілла на цьому веб-сайті описує його як художника, який живе в Lake Wales  на Флориді.

Другие материалы в этой категории: « K2_MORE_PREV Статті K2_MORE_NEX »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles