logo

Thursday, 20 June 2019 23:21

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ: Я СКАЖУ ПУТІНОВІ: КРИМ – ЦЕ УКРАЇНА

Paul Ronzheimer, Julian Röpcke, Das Bild, 18.06.2019

 

Коли новий президент України — Володимир Зеленський — зустрічав репортерів з Bild, то він пригадав свою приватну подорож до Берліна два роки тому: «Тірґартен виглядав чудово», — каже він англійською. У вівторок у Берліні вперше за час свого президенства він зустрінеться з канцлером Анґелою Меркель.

 

Bild: Пане Президенте, ви зустрічаєтеся з канцлером Німеччини, Анґелою Меркель у Берліні. Як їй пояснити, що «телевізійний президент» Зеленський може стати справжнім президентом України?

 

Володимир Зеленський: В Україні є величезна потреба у змінах. Старі політичні еліти, які були при владі з 1991 року, не змогли забезпечити українцям рівень життя, на який вони заслуговують. У нас найбільша територія в Европі та майже 45 мільйонів сильних людей, ми успадкували великий економічний та інтелектуальний потенціал, але нам соромно бути однією з найбідніших держав континенту, і люди дійшли висновку, що корінь проблеми полягає в управлінні нашою державою. 

 

Коли “телевізійний президент” дав людям надію, яку вони прийняли і в яку повірили, справжній Зеленський зрозумів, що більше не може стояти осторонь і повинен намагатися зробити все можливе, щоб стати справжнім Президентом. І ось зараз я намагаюся перетворити цю надію в реальність.

 

Bild: На вашу думку, яка різниця між «вигаданим президентом» Голобородьком і реальним президентом Зеленським?

 

Зеленський: Ми відрізняємося тим, як ми жили, але є схожими в наших цінностях. Я хочу для українців всього, що обіцяв, як Слуга Народу – зупинити корупцію, принести чесність і прозорість в українську політику, об’єднати країну, забезпечити мир і покращити життя простих людей. В цих цілях я є таким же щирим, як і Василь Голобородько.

 

Але я не їжджу на велосипеді на роботу, особливо зараз, коли я перебуваю на посаді, де це може бути небезпечним. Я пишаюся тим, що маю успішний бізнес у галузі креативної економіки, яку я люблю. А також, що важливо підкреслити, як реальний політик, я буду співпрацювати з міжнародними партнерами України. Нашою нагальною метою зараз є розвиток добрих відносин нового уряду з МВФ, а також з Європейським Союзом та НАТО. Нашими економічними пріоритетами є встановлення верховенства права, лібералізація валюти та приватизація, земельна реформа, адміністрування податків та стратегія реагування, зменшення адміністративного навантаження на бізнес та створення стимулів для малого та середнього бізнесу.

 

Bild: Як актор ви скористалися глобальною тенденцією виборів, в якій люди більше не хочуть бачити “класичних політиків”?

 

Зеленський: Кожен хороший актор, як і кожен хороший політик, повинен слухати людей і відчувати їхній настрій і прагнення. Але все ж я той, хто вибирає шлях змін і бере на себе відповідальність. 

 

Bild: Ваш попередник раніше вимагав від Німеччини постачання зброї та посилення санкцій проти Московії. Чого Ви хочете від Канцлера?

 

Зеленський: Канцлер Меркель є сильною особистістю, безперечним авторитетом і має величезний досвід. Українці сподіваються, що Анґела Меркель, як потужний европейський і впливовий політик, допоможе моїй країні протистояти викликам, з якими ми стикаємося. Ми є впевненими, що санкційна політика має тривати до відновлення територіальної цілісності і суверенітету України. Ми також потребуватимемо допомоги в глибоких структурних реформах, які ми розпочинаємо. Також ми бачимо загрози в енергетичному секторі через Nord Stream 2, який зашкодить енергетичній безпеці України та Европи.

 

Bild: Чи вважаєте ви, що Україна приєднається до ЕС, і чи будете ви спілкуватися на цю тему з Меркель?

 

Зеленський: Україна вже є частиною европейської сім’ї. Україна прагне до европейської інтеграції, це основне прагнення нашого народу. Але ми розуміємо, що нам потрібно показати переконливі результати, аби могти приєднатися до спільного економічного, правового, митного та цифрового простору ЕС. Я хотів би бачити Україну на такому рівні розвитку, щоби країни ЕС побачили нас як рівноправного члена Союзу. І ми зробимо все для цього.

 

Bild: Чи вважаєте ви реалістичним приєднання України до НАТО?

 

Зеленський: Розширення НАТО довело, що воно є потужним інструментом для забезпечення безпеки в регіоні. Майже всі наші сусіди є членами Альянсу, так само як Франція та Німеччина. Україна теж офіційно заявила про своє прагнення приєднатися до НАТО. Перш за все я хочу встановити стандарти НАТО в українських збройних силах і в нашому секторі безпеки. Україна вже є надійним партнером НАТО, і в майбутньому ми можемо стати надійним членом Альянсу.

 

Bild: Саксонський прем’єр-міністр Кречмер зустрівся з Путіним і висловився за пом’якшення санкцій. Що ви з цим робитимете?

 

Зеленський: Це не вперше, коли під час війни відбуваються обговорення скасування санкцій. Напевно, цим посланцям слід нагадати, чому ці санкції ввели. Моя позиція є зрозумілою й простою. Санкції є єдиним інструментом для звільнення окупованої території, відновлення територіальної цілісності й суверенітету та повернення наших людей.

 

Bild: До сьогодні в Україні гинуть солдати. На ваш погляд, санкції повинні бути жорсткішими?

 

Зеленський: Санкції є дипломатичним інструментом для досягнення результатів, а саме я маю на увазі припинення вогню та відновлення територіальної цілісності й суверенітету України. І якщо цей інструмент не спрацює, тоді цей механізм треба розширити.

 

Bild: Війна на сході ніколи не закінчиться?

 

Зеленський: Усі війни колись закінчуються. Ми зробимо все можливе аби встановити перемир’я і зупинити вбивства і страждання наших людей у найближчому майбутньому. Треба дати шанс дипломатам знову поговорити, поки зброя мовчатиме. На це я розраховую та сподіваюся, що Москва дослухається до цього.

 

Bild: Коли ви вперше зустрінетеся з Путіним, що скажете йому?

 

Зеленський: Ми почнемо з того, що Донбас та Крим – це Україна.

 

Bild: Але хіба Крим уже не є втрачено для України?

 

Зеленський: Крим – це Україна. І ми сподіваємося, що дуже скоро його буде повернено. Я дуже сильно люблю Крим. Я був там багато-багато разів. Це унікальне місце в Україні зі своєю природою та історією. Для мене Крим завжди був і буде частиною України.

 

Bild: Ви недавно сказали, що хочете захистися від старої еліти. Однак, деякі члени вашої президентської команди є пов’язаними з олігархією, наприклад Коломойським. Чому?

 

Зеленський: Моя команда складається з фахівців, за плечима яких немає жодної корупції чи зв’язків зі старою елітою. Це люди, яким я довіряю, бо я працював з ними в бізнесі та під час політичної кампанії. Вони довели, що їм можна довіряти. На них не впливають ні олігархи, ні будь-хто інший зі старої еліти. Вони присвятили себе майбутньому України, яке ми хочемо збудувати разом. Вони знають мою позицію. Якщо будь-хто з моєї команди попаде під підозру в участі в брудних справах чи дискредитації мене, наші шляхи тут же розійдуться.

 

Bild: Щодо східної України, то деякі українські активісти звинувачують вас у «здачі Донбасу» окупанту, а західні лідери бояться, що ви оберете шлях поза мінським процесом. Як ви плануєте вирішити конфлікт під час вашого президентства?

 

Зеленський: Я хочу принести мир Україні, використовуючи дипломатію, а не популізм. Дозвольте мені ще раз наголосити на тому, що ні сувернітет України, ні територія, ні долі українців не стануть розмінною монетою в будь-якій мирній угоді. Я зроблю все можливе. Я шукатиму підтримки моїх громадян та міжнародних партнерів у цій складній ситуації. Ми досі віримо у мінський процес. Ми сподіваємося, що це рішення. Ми перезапускаємо його, щоб обговорити припинення вогню та звільнення в’язнів. Але ми не можемо чекати ще 5 років, бо українці гинуть щодня. Якщо треба, ми шукатимемо іншого шляху для перемовин в «нормандському» чи іншому форматі.

 

Bild: У Німеччині тривають обговорення того, чи варто скасувати санкції проти Московії, які стосуються Криму та Донбасу, бо вони не мають жодного ефекту на поведінку Кремля. Як ви до цього ставитеся?

 

Зеленський: Це питання є тісно пов’язаним з тим, на яке я вже відповідав раніше. Я лише можу додати, що санкції можуть бути посиленими, якщо їхній ефект буде незадовільним.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles