logo

Saturday, 29 June 2019 13:10

ВЛАДІМІР ПУТІН КАЖЕ, ЩО ЛІБЕРАЛІЗМ УЖЕ ЗАСТАРІВ

Lionel Barber, Henry Foy in Moscow, Alex Barker in Osaka, The Financial Times, 28.06.2019

 

Владімір Путін пророчить зростання національних популістських рухів в Европі й Америці, каркаючи, що лібералізм вже вичерпав себе, як ідеологічна сила.

 

В інтерв’ю Financial Times у Кремлі напередодні саміту G20 в Осаці (Японія), московський президент сказав, що «ліберальна ідея вичерпала свою мету», бо громадськість виступає проти імміграції, відкритих кордонів та мультикультуризму. 

 

Випотрошення паном Путіном лібералізму — домінантної західної ідеології після завершення Другої світової війни в 1945 році — звучать в унісон з іншими «антисистемними» лідерами: від президента Дональда Трампа у США до Віктора Орбана в Угорщині, від Маттео Сальвіні в Італії до брекзитівського бунту у Великій Британії. 

 

«Ліберали не можуть просто диктувати щось комусь, як це вони намагалися робити останніми десятиліттями», - сказав він.

 

Пан Путін назвав рішення канцлера Анґели Меркель прийняти до Німеччини більше 1,000,000 біженців головно з охопленої війною Сирії «кардинальною помилкою». Натомість він похвалив Дональда Трампа за його намагання припинити потік мігрантів та наркотиків з Мексики.

 

«Лібералізм передбачає те, що нічого не потрібно робити. Мігранти можуть безкарно убивати, паплюжити та ґвалтувати, тому що їхні права, права мігрантів, ми повинні захищати».

 

Він додав: «Кожен злочин мусить мати свою кару. Лібералізм застарів. Він війшов у конфлікт з інтересами переважної більшості населення».

 

Дональд Туск, президент Европейської Ради, «зовсім не погоджується» з паном Путіним.

 

«Справді застарілими я вважаю авторитаризм, культ особистості та правління олігархів», — сказав пан Туск.

 

66-річного Владіміра Путіна, який майже два десятиліття є де-факто правителем Московії, регулярно звинувачують у прихованій підтримці популістських рухів — і фінансово, і через соціальні мережі, особливо під час президентських виборів у США 2016 року, під час референдуму про Брекзит та під час нещодавніх виборів до Европейського Парламенту. 

 

Пан Путін підкреслено відмовляється від цих звинувачень. Він відкидає висновок спецпрокурора Роберта Мюллера, що Московія системно втручалася в американські президентські вибори 2016 року, називаючи це втручання «міфічним».

 

Щодо торгової війни США та Китаю, а також геополітичної напруги між США та Іраном — то Путін сказав, що ситуація стала «вибуховою». Він сказав, що ця проблема виникла через американський «односторонність» та брак правил для підтримки світового порядку.

 

Він висловив занепокоєння стосовно загрози нової гонки озброєнь між США та Московією. «Холодна війна – це погана річ… однак тоді хоча би були правила, яких учасники міжнародної комунікації дотримувалися, чи хоча би намагалися дотримуватися. Зараз складається враження, що правил взагалі не існує», — сказав він.

 

Позитивно пан Путін висловився про видимі сигнали покращення англо-московських стосунків напередодні своєї зустрічі з Терезою Мей в Осаці, її останнього саміту G20 на посаді прем’єр-міністра Великої Британії.

 

«Гадаю, що і Московія і Велика Британія є зацікавленими у повному відновленні наших стосунків, принаймні я сподіваюсь, що буде зроблено кілька кроків для цього».

 

Стосунки між Лондоном та Москвою завмерли після спроби вбивства колишнього московського подвійного агента Сєрґєя Скріпаля у Солзбері, в Англії.

 

Влада Великої Британії звинувачує Московію у хімічній атаці, але пан Путін каже, що цьому немає жодних доказів. Пан Скріпаль ще до обміну шпигунами з Великою Британією відбув своє покарання в Московії, зауважив Путін.

 

Натомість Путін дав ясно зрозуміти, що він взагалі не пробачає шпигунів, які зрадили їхню країну. «Зрада є найжахливішим можливим злочином, і зрадники мусять бути покараними. Я не кажу, що випадок у Солзбері є зразком як це робити … але зрадники мусять бути покараними».

 

Тереза Мей, прем’єр-міністр Великої Британії, сказала, що на своїй першій з часу того інциденту зустрічі з Путіним у п’ятницю вимагатиме екстрадиції підозрюваних та їхнього «засудження».

 

«Ми були б відкритими до різних відносин з Московією, але для цього Московія має припинити свою діяльність, яка підриває міжнародні угоди та підриває нашу колективну безпеку, як це сталося на вулицях Солзбері», - сказала вона журналістам дорогою до Осаки.

 

За останні роки проведені Путіним анексія Криму, промосковське заколот у східній Україні та військове вторгнення у Сирію, які він назвав чистим успіхом, надали йому нових сил.

 

Окрім ліквідації тисяч радикальних ісламістів та підтримки режиму президента Башара Асада, пан Путін сказав, що це дало збройним силам Московії безцінний військовий досвіді.

 

Путін не згадав про те, що через семирічну війну 5,000,000 осіб стали біженцями та 500,000 людей загинуло. Натомість він говорив про хвилі мігрантів з конфліктних зон в Африці та Близькому Сході, які спричинили сплеск злочинності та соціальної напруги, які у свою чергу підживлювали анти-системні рухи в Европі.

 

Повторюючи таких націоналістських популістів, як пан Сальвіні та Марін Ле Пен у Франції, пан Путін сказав, що ліберальні уряди не змогли переконати своїх громадян. Натомість вони слідували бездумному мультикультуризму, зокрема й сексуальній різноманітності.

 

«Я не намагаюсь когось образити, адже нас критикували за нашу мниму гомофобію. Та ми не маємо жодних проблем з особами ЛГБТ. Ради Бога, хай живуть, як хочуть, — каже він. — Але деякі речі переходять розумні межі . Вони тепер заявляють, що діти можуть мати п’ять або шість гендерних ролей».

 

«Хай кожен буде щасливим, з цим у нас немає проблем, — додав він. — Але цьому не можна дозволити затьмарювати культуру, традиції та традиційні сімейні цінності мільйонів людей, які складають основу населення».

 

переклад українською — Петро Козак

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles