logo

Thursday, 02 August 2018 22:55

НОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ США З НАЙЖОРСТКІШИМИ САНКЦІЯМИ ПРОТИ МОСКОВІЇ

Боб Менендес, Сенат США, 02.08.2018 

 

Сенатори США — Боб Менендес (D, Нью-Джерсі), Ліндсі Ґрагам (R, Південна Кароліна), Корі Ґарднер (R, Колорадо), Бен Кардін (D, Меріленд), Джон МакКейн (R, Арізона) та Джін Шагін (D, Нью-Гемпшир) вносять законопроект «Акт про захист американської безпеки від Кремлівського агресії» 2018 року, який є всебічним документом, який посилить економічний, політичний та дипломатичний тиск на Московію у відповідь на постійне втручання Московії в наші вибори, злочинний вплив в Сирії, агресію в Криму, та інші дії.

 

"Владімір Путін далі становить щораз більшу загрозу для нашої країни та союзників. Попри те, що минулого року Конґрес переважною більшістю голосів ухвалив сильний набір контрзаходів, Адміністрація президента не повністю дотримується цього законодавства. Цей законопроект є наступним кроком у затисненні лещат проти Кремля, та призведе до повного засудження Конґресом США, аби Путін, нарешті, зрозумів, що США більше не будуть терпіти його поведінку ", - сказав сенатор Менендес. "Кремль продовжує атакувати нашу демократію, підтримує воєнного злочинця в Сирії та порушує суверенітет України. З прийняттям цього законодавства Конґрес знову вжиє заходів щодо встановлення чіткої політики США стосовно відповідальності Московії одним чітким повідомленням: агресія Кремля матиме наслідки, які підірвуть Путінський режим до самих основ». 

 

"Поточний режим санкцій не зміг стримати Московію від втручання в майбутні листопадові проміжні вибори 2018 року", — сказав сенатор Ґрагам. "Наша мета — змінити статус-кво і накладати руйнівні санкції та вжити інші заходи проти Путіна доти, поки він не припинить втручання у виборчий процес США, не зупинить кібер-атаки на інфраструктуру США, не виведе Московію з України та не припинить спроби чинити хаос в Сирії. Санкції та інші заходи, що містяться в цьому законопроекті, є найважчими порівняно з будь якими попередніми — і прямим наслідком постійного бажання Путіна підірвати американську демократію. Я абсолютно впевнений, що запевнення директора Національної Розвідки, Дена Коутса — що втручанню Московії у вибори 2018 року запалять червоне світло — є точною. Ці санкції та інші заходи спрямовано на те, щоб реагувати якомога сильніше». 

 

"США повинні продовжувати вживати серйозних заходів проти путінської Московії за її глобальне порушення міжнародного права та неодноразові спроби підірвати демократичні інститути США", - сказав сенатор Ґарднер. "Я цілком підтримую цю двопартійну ініціативу, яка накладе додаткові економічні санкції проти Кремля, а також включає мої тези, які вимагають від Державного департаменту визначити, чи заслуговує Московія визначення держави-спонсора тероризму, разом зі своїми союзниками — Іраном і Сирією, які вже ними визнано. Якщо Московія принципово не змінить свою поведінку, ми не повинні повторювати помилки минулих адміністрацій, намагаючись нормалізувати відносини з державою, яка продовжує становити серйозну загрозу для США та наших союзників". 

 

"Це ще одна спроба для того, аби Конґрес зміцнив рішучість американців проти політики Владіміра Путіна, яка руйнує демократичні інститути та цінності в усьомі світі, і яка є прямою і щораз більшою загрозою для національної безпеки США", — сказав сенатор Кардін, старший член Комітету з питань зовнішніх відносин Сенату і один із співавторів та провідних переговірників «Закону про боротьбу проти ворогів американців через санкції» (CAATSA). "Важливо, що в цьому законодавстві включено низку рекомендацій з доповіді про втручання Московії, яку я зробив пів року тому. Я радий співпрацювати з моїми двопартійними колегами у просуванні CAATSA і далі захищати себе та наших союзників від Кремля, який не подає сигналів про дотримання та повагу до міжнародних норм". 

 

"Протягом майже двох років найвищі посадовці нашої розвідки неодноразово попереджали, що Кремль продовжує свої зусилля, спрямовані проти нашої виборчої кампанії та сіє хаос серед наших громадян", — заявив сенатор МакКейн. "Доки Путін не сплатить серйозну ціну за свої дії, ці напади на нашу демократію лише зростатимуть. Цей законопроект спиратиметься на найжорсткіші санкції, які коли-небудь накладалися на режим Путіна, за його напад на демократичні інститути, порушення міжнародних договорів та облогу відкритих суспільств шляхом кібератак і дезінформаційних кампаній. Крім того, це законопроект модернізуватиме наші дипломатичні інструменти та забезпечить нашу критичну інфраструктуру, аби краще стримувати та захищатись від агресії Путіна. Ми повинні протистояти цьому виклику — не як республіканці чи демократи, а як американці. Тому що в остаточному підсумку справжня мета Путіна полягає в тому, аби підірвати всіх нас — нашу країну, нашу свободу і все, за що стоїть Америка». 

 

"Ми повинні стояти пліч-о-пліч з нашими союзниками проти гібридних нападів Кремля на США та демократію у всьому світі", — сказала сенатор Шагін. "Це двопартійний законопроект посилає сильний месидж про єдність і опір Кремлю, а також закриває прогалини в галузі безпеки, які залишали нашу націю та її громадян уразливими. Я сподіваюсь на співпрацю зі своїми колегами в Сенаті, аби проголосувати цей законопроект і посилити наш захист від зловмисного іноземного впливу". 

 

Ключовими цього елементами законопроекту є:

 

• Сильна заява про підтримку НАТО та вимога наявності двох третин голосів Сенату США аби вийти з НАТО.

 

• Положення, що прискорюють передачу надлишків зброї до країн НАТО, аби зменшити залежність деяких країн НАТО від мосоковської техніки.

 

• Створення Управління кіберпростору та цифрової економіки в Державному департаменті. Це управління буде очолювати дипломатичні зусилля, пов'язані з міжнародною кібербезпекою, доступом до Інтернету, свободою Інтернету, цифровою економікою, кіберзлочинністю, стримуванням та реагуванням на кібер-загрози.

 

• Положення, спрямовані аби тиснути московський уряд, щоби він припинив своє перешкоджання міжнародним зусиллям розслідувати атаки хімічної зброї, а також покарати московський уряд за виробництво та використання хімічної зброї.

 

• Зробити втручання у наші вибори законною підставою для відмови у в'їзді до країни.

 

• Міжнародний закон про запобігання кіберзлочинності, що дасть прокурорам можливість закрити ботнети та іншу цифрову інфраструктуру, яка може використовуватися для широкого кола незаконної діяльності; розпочати нове кримінальне переслідування проти осіб, які свідомо націлювалися на критичну інфраструктуру, включаючи дамби, електростанції, лікарні та інфраструктуру виборчої кампанії; і заборонити кіберзлочинцям продавати доступ до бот-мереж для проведення кібер-атак.

 

• Закон "Про захист цілісності системи голосування", який дозволить Міністерству юстиції оголошувати федеральним злочином втручання до будь якої системи голосування, яка використовується на федеральних виборах.

 

• Нові санкції щодо політичних діячів, олігархів, членів сім'ї та інших осіб, які сприяють незаконній та корупційній діяльності, прямо чи опосередковано, від імені Владіміра Путіна.

 

• Санкції за операції, пов'язані з інвестиціями в енергетичні проекти, що підтримуються московськими державними чи парадержавними структурами.

 

• Заборона та санкції стосовно операцій, що стосуються нового державного боргу Московії.

 

• Галузеві санкції щодо будь-якої особи в Московії, яка має здатність або можливість підтримувати або сприяти шкідливу кібер-активність.

 

• Вимога до Державного секретаря визначити, чи відповідає Московія критеріям визнання її державою-спонсором тероризму.

 

• Заборона на отримання ліцензій для осіб США для участі в діяльності, пов'язаній з певними проектами з виробництва нафти в Московії.

 

• Вимога до вітчизняних титульних страхових компаній надавати інформацію про фактичних власників юридичних осіб, які купують житлову нерухомість за значні суми.

 

• Посилення контролю за імпортом московського урану Управлінням з контролю над санкціями Державного департаменту США.

 

• Звіт про вартість майна й активи Владіміра Путіна.

 

• Створення Об'єднаного Національного Центру для реагування на гібридні загрози. Метою цього центру є краща підготовка та реагування на московську дезінформацію та інші загрози, що виникають з боку Московії.

 

• Поновлення діяльності Фонду протидії впливу Московії.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles