logo

Sunday, 03 December 2017 22:58

БЛИСКАВКИ Є ПРИРОДНИМИ ПРИСКОРЮВАЧАМИ ЕЛЕМЕНТАРНИХ ЧАСТИНОК

Доктор Немо, Radio Lemberg, 04.12.2017

 

Фізик Кіотського університету Теруакі Еното опублікував дослідження, в якому розповідається, що блискавки працюють як природні прискорювачі елементарних частинок. Результати Еното і його команди вперше підтверджують домисли про це явище, що датуються 1925 роком. 

 

Тоді науковці припустили, що грози можуть породжувати заряджені радіоактивні частки. При зіткненні хмар електрони переміщаються між хмарами і поверхнею Землі або між двома хмарами, при цьому вони переміщуються не через порожній простір. По дорозі вони стикаються з молекулами атмосферного газу. 

 

Всі ці зіткнення нагрівають газ до стану, названим плазмою. Частину цього світіння, люди можуть бачити як характерний яскравий спалах блискавки. Проте деякі викиди відбуваються на невидимих неозброєним оком частотах, включаючи рентгенівські і гамма-промені.

 

Результати Еното свідчать, що ці промені невидимої енергії - особливо гамма-промені - збуджують атмосферний азот і кисень в атмосфері, вибиваючи нейтрони з молекул, з якими стикаються гамма-промені. Іншими словами, процес призводить до ядерного поділу. Тепер все стає справді цікаво. Ядра азоту з 14 нейтронами стабільні. Але заберіть один з цих нейтронів, і ви залишитеся з N-13, нестабільним радіоактивним ізотопом. Те саме можна сказати і про ізотоп кисню O-15. Незабаром всі ці молекули N-13 і O-15 розпадаються. Кожен з нестабільних ізотопів випускає додатковий нейтрино і позитрон. Нейтрино майже не виявляється, але позитрони, або анти-електрони, стикаються в атмосфері з електронами. І коли матерія й антиматерія зустрічаються, вони знищуються у спалаху енергії.

 

DN Нікола Тесла активно використовував ці ефекти у своїх дослідах та приладах.

 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles